Botanicus header

Suroviny

Výjimečností firmy je uzavřený cyklus pěstitel – výrobce – prodejce v rámci jedné firmy. Tento cyklus je „obrazně“ naznačen ve spojení 3 latinských slov v názvu firmy. HORTUS (zahrady) – APOTHICUS (lékárna – výroba) – BOTANICUS (názvy obchodů)


Pěstování rostlin, bylin, ovoce a zeleniny ve vlastních zahradách je základem výroby extraktů, výluhů a olejů. Extrakty vyrábíme z čerstvých bylin, nikoliv sušených, jak je tomu ve většině kosmetických výrobků jiných firem. Bezprostřední blízkost zahrad a výrobního areálu zaručuje okamžité zpracování přírodní suroviny. Všechny tyto suroviny, které pocházejí z našich zahrad, jsou zařazeny do kategorie BIO.


V současné době takto schválený materiál používáme nejen jako surovinu do kosmetických výrobků, ale vyrábíme i řadu potravin a potravinářských výrobků, např. marmelády, sirupy a chutney. Všechny tyto potraviny jsou vyráběny v malých várkách tak, aby byly co nejvíce zachovány jejich přirozené vlastnosti.


Vlastní výroba všech kosmetických výrobků a potravin probíhá ve výrobních halách, které splňují přísné hygienické normy. Většina pracovních postupů je založena na ruční práci. V recepturách a výrobních postupech se odráží nejen tradice a původní receptury našich předků, ale zároveň nové a moderní poznatky v oblasti výroby kosmetiky. Základním principem při výrobě kosmetických výrobků je používání nejvyššího možného obsahu rostlinného materiálu a jejich parfemace pouze esenciálními oleji. Veškeré produkty naší firmy jsou prodávány v našich nebo franchisingových obchodech BOTANICUS v Čechách i v zahraničí.